שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הפך בשנים האחרונות לאחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית ורבים מגיעים אלי משום שהם חושבים שמדובר בהליך שיעזור להם לרדת במשקל, אך לא כך. חשוב לדעת שניתוח לשאיבת שומן אינו מהווה תחליף לדיאטה או אורח חיים בריא. זו אינה תרופת פלא אלא הליך משלים לירידה במשקל אצל אלו שאינם מצליחים להיפטר מכיסי שומן שנשארו אחרי דיאטה ושינוי באורח החיים הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית. בנוסף, הניתוח מסייע לעיצוב הגוף וקבלת תוצאה מקסימלית לאחר הירידה במשקל.

פעמים רבות אנחנו עושים דיאטה, משנים את אורח החיים שלנו ומחליטים לאכול בעיקר אוכל בריא, לא להפריז במוצרים שעלולים להזיק לנו ומתחייבים להמשיך באורח חיים זה, בשילוב פעילות גופנית שמועילה לא רק לירידה במשקל ושמירה עליו, אלא גם מוסיפה חיוניות וגורמת לנו להרגיש טוב יותר, פיזית ונפשית. יחד עם זאת, קורה שהשינוי אינו מביא אותנו אל המראה בו אנחנו חושקים. אמנם אנחנו עומדים על משקל היעד, הבגדים שחלמנו ללבוש עולים עלינו, אבל פה ושם יש שומן שמציק לנו, בעיקר כשאנחנו מול המראה או, למשל, כשאנחנו הולכים לים – אנחנו יודעים שרזינו, אבל “הדבר” הזה מעיק ולא נותן לנו לשחרר. לכן, ניתוח שאיבת שומן הוא פתרון מאוד יעיל.

נכון, יש היום לא מעט פרסומים על פרוצדורות שמטרתן להסיר שומן והן מתבצעות ללא ניתוח. כדאי לדעת ששיטות אלו אינן נושאות עמן בשורה גדולה, בין היתר משום שהן מסתכמות בשינויים מינוריים בלבד, ולעיתים  יש צורך לחזור על סדרת הטיפולים על מנת ליהנות מתוצאות ברורות יותר. בנוסף, עלולים להיגרם סיבוכים שונים המובילים לאשפוז. לכן, עוד בטרם ההחלטה הסופית חשוב לדעת ולהבין בדיוק כיצד מתבצע כל תהליך, ממה הוא מורכב ומה הן התוצאות הצפויות – בפגישת ייעוץ אני מקבל מכם את כל המידע שאני צריך ובונה תכנית מתאימה עם הסברים מפורטים על הניתוח לשאיבת שומן הנעשה על בסיס טכניקה ייחודית ומהירה, מה התוצאות המקבלות וכיצד הן נותנות את המענה לעיצוב הגוף לשביעות רצונכם.

שאיבת השומן איננה תחליף לאורח חיים בריא

פיזור השומן בגוף האדם נקבע על ידי תורשה ותזונה. בכל הקשור לתורשה – היא זו הקובעת את מספר תאי השומן בגוף ואת מיקומם. לעומת זאת, התזונה אחראית להפחתת או העלאת כמויות השומן, אך היא איננה שולטת במספר התאים ובמיקומם. המשמעות היא שישנם אזורים שעל פי התורשה יהיה בהם יותר שומן ואזורים בהם יהיה פחות שומן.

שוב, חשוב לזכור כי ניתוח שאיבת שומן אינו תחליף לאורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ופעילות פיזית. שאיבת השומן נועדה להסיר שומנים שלא ניתן להיפטר מהם בדרך טבעית – דיאטה וספורט. במקרים אחרים המצריכים הליך ניתוח עיצובי, כמו, למשל עור רפוי, יבוצע ניתוח למתיחת הבטן, ולא שאיבת שומן נקודתית. על מנת לשמר את התוצאות לאחר ניתוח שאיבת שומן, יש להמשיך ולשמור על התזונה ועל ביצוע אימוני ספורט מתאימים, ובכלל לשמור המצב הבריאותי הכללי, איכות וגמישות העור וגיל המטופל.

כיצד מתבצע ניתוח שאיבת השומן?

בטרם הניתוח אני נפגש עם כל מטופל על מנת לא רק לקבל מידע רפואי מלא, לוודא שהמטופל יודע בדיוק מה התהליך שהוא הולך לעבור, אלא גם כדי לבצע בדיקות מקדימות שיתנו תמונה ברורה אודות המטופל ובהתאם יתוו את דרך הטיפול בו. ניתוח שאיבת שומן מתבצע לעיתים בהרדמה מלאה, ולעיתים בהרדמה מקומית בלבד, והשאיבה נעשית דרך חורים קטנים מאד המגיעים לקוטר של עד 5 מ”מ. לפני השאיבה בפועל, אני דואג להכין את האזור בעזרת חומרי הרדמה למניעת כאבים, וחומרי כיווץ המסייעים להפחתת דימומים.

ניתוח שאיבת שומן

קהל היעד לניתוח שאיבת שומן

האזורים הפופולאריים לניתוח שאיבת השומן הם: אזור הבטן בדגש על קדמת בטן, אזור הסנטר כשישנו “סנטר כפול”, מותניים וירכיים. קיימים גם ניתוחים המתבצעים באזורים פחות שכיחים, כמו השדיים, הירכיים הפנימיות ולעתים גם בשוקיים.

ניתוח שאיבת שומן היא פרוצדורה רפואית שניתן לבצע במטופלים בעלי משקל סביר המבקשים להיפטר משומנים עודפים הפוגמים אסתטית בחזות הכללית. את הניתוח נהוג לבצע מגיל 18 ומעלה, תום תהליך הגדילה של הגוף והתייצבות משקל המטופל. אצל נשים בהיריון, מומלץ לבצע את הניתוח לאחר סיום ההריונות, משום שהיריון נוסף לאחר ביצוע ההליך יכול לפגום בתוצאותיו.

מי אינו מועמד מתאים לניתוח שאיבת השומן?

על פי הנחיות משרד הבריאות, ניתן לשאוב עד חמישה ליטרים של שומן בלבד בפעם בודדת. בפועל, בניתוחים שואבים בממוצע כ-1.5 ליטר. אני מדגיש שחשוב להבין כי ניתוח שאיבת השומן אינו ניתוח שנועד להביא לירידה דרסטית במשקל, אלא אך ורק לעיצוב הגוף והמראה האסתטי.

באיזו שיטה כדאי לבצע את השאיבה?

כיום ישנן מספר טכניקות בעזרתן מבצעים את שאיבת השומן, החל מהניתוח המסורתי והפופולארי ביותר ועד הליכים אחרים המבוססים על רטט חשמלי, שימוש בלייזר ושימוש בחום. לכל שיטה, מטבע הדברים, יש יתרונות ויש חסרונות. לכל מטופל מתאימה שיטה אחרת בהתאם לציפיות מהניתוח, מצבו הרפואי של המטופל, גילו, המשקל שלו וכדומה. לכן, בפגישת ההיכרות שלנו, יבחנו כל האפשרויות ורק לאחר מכן תותאם לכם השיטה היעילה ביותר שתבטיח את שלומכם ואת שביעות רצונכם מניתוח שאיבת השומן. 

מה צפוי לכם בתהליך ההחלמה?

במרבית המקרים אין כל צורך בתחבושות מסורבלות ומסרבלות, אלא בחבישה מקומית בלבד. מיד עם סיום הניתוח, תקבלו חגורת תמיכה אותה יש ללבוש במשך כשלושה שבועות. במקרים בהם הניתוח בוצע באזורים כמו הקרסוליים או באזור הרגל התחתונה, יש צורך ללבוש גרביים תומכות למשך זמן של כחודש וחצי. נפיחות היא תגובה סבירה לחלוטין בשבוע הראשון שלאחר הניתוח – מה שיגרום לכך שלא תוכלו לראות שינוי בהיקפים. את התוצאה ניתן לראות כעבור כמה שבועות בצורה הדרגתית, ואילו את התוצר הסופי רק כ-90 ימים מיום הניתוח. ומה לגבי החזרה לשגרה? ניתן לחזור לעבודה כשבוע לאחר הניתוח, ואל פעילות גופנית סדירה לאחר כשלושה שבועות.


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:יצירת קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם