ניתוח שאיבת שומן

יש לי הרבה מה לומר על ניתוח שאיבת שומן מהבטן אז אני יותר משמח שהגעתן או הגעתם הנה על מנת לקרוא. בתקופה זו בה הולכות ומתפרסמות טכניקות להמסת שומן בקור וב US חשוב לי להזכיר לכן ששאיבת השומן מהווה פתרון חד פעמי ומהיר, לעיתים בהרדמה מקומית בלבד לאיזורי שומן טורדני – כזה שלא יורד עם דיאטה וכושר. ניתוח שאיבת שומן בבטן אינו תחליף לירידה במשקל אלא מטרתו לעצב את הגוף. כל טכניקות המסת השומן “ללא ניתוח” נותנות שיפור מינורי אם בכלל ודורשות חזרות מספר על הטיפול. יש גם לא מעט סיבוכים סביב טכניקות אלו כגון יצירת גבישי קרח ברקמה ואשפוזים חוזרים. נכון, כששאיבת שומן מתבצעת על ידי רופא לא מנוסה או בטכניקה הלא נכונה גם שם עשויים להיות סיבוכים. אך כשהיא מתבצעת כנדרש מדובר בטכניקה זריזה, פשוטה ומתגמלת מאוד!!

שאיבת שומן בבטן תתבצע במרפאה או בחדר ניתוח. בהרדמה מקומית או בכללית – כל זאת ייקבע לאחר פגישת הייעוץ בה נקבע את היקף השאיבה ואת רצונותיך. השאיבה תתבצע דרך חורים זעירים בקוטר של עד 5 מ”מ הממוקמים באיזורים נסתרים. טרם השאיבה אסנין את האיזורים הרלוונטיים בתמיסה המכילה חומר הרדמה מקומית וחומר המכווץ את כלי הדם להקטנת דימום. חומרים הממיסים את השומן אינם רלוונטיים בתחום זה. 

קיימות מגוון טכניקות שאיבת שומן מהבטן – החל מזו המסורתית דרך שילוב ברטט חשמלי, US, לייזר, חום ועוד. כל השיטות מצויינות ולהן יתרונות וחסרונות ואתאים את דרך הפעולה הנדרשת במהלך פגישת היעוץ. כולן ככולן מבוצעות על פי מה שתיארתי עד כה. 

ניתוח שאיבת שומן

הפרוצדורה עצמה אינה כואבת במיוחד ובמידת הצורך – משככי כאבים כגון אופטלגין ואקמול יספיקו. ההחלמה לוקחת בין ימים בודדים לשבועיים תלוי בהיקף השאיבה ובנקודה זו חשוב לי לציין שבמהלך כל תקופת ההחלמה אפשר לעבוד בעבודה משרדתית ואף לעשות פעילות גופנית בעצימות נמוכה. לעיתים אני ממליץ על לבישת מחוך באיזור השאיבה למשך שבועיים עד חודש לאחריה.

לא כולם מתאימים לשאיבת שומן. משרד הבריאות הישראלי מגביל אותנו לשאיבה של עד 5 ליטר בחדר הניתוח בפעם בודדת. בשאיבת שומן ממוצעת אני שואב כ 1.5 ליטר של שומן. ניתוח שאיבת שומן בבטן אינו ניתוח לירידה במשקל אלא לעיצוב הגוף וחשוב מאוד לזכור זאת אולם מטופלים רבים שעברו אצלי שאיבת שומן מוצלחת מדברים על שינוי דרמטי בתדמית הגוף ויורדים במשקל הרבה מעבר לנפח השאיבה בעקבות הניתוח.

איזורים נפוצים לשאיבת שומן הינם – סנטר כפול, קדמת הבטן, מותניים, ירכיים חיצוניות. לעיתים אני מבצע גם שאיבת שומן לשדיים, ירך פנימית, ברכיים ואף שוקיים. את השומן ניתן להזריק ומדובר ברווח כפול – ראו הזרקת שומן עצמי.

במידה וקיימים עודפי עור משמעותיים ועורך אינו בעל יכולת כווץ טובה ניתוח שאיבת שומן בבטן בלבד אינו מספק וייתכן שנאלץ לשקול ניתוחים נוספים כגון הקטנת חזה, מתיחת בטן, מתיחת זרועות וירכיים (לפרטים נוספים לחצו על הקישור הרלוונטי).

שמח שקראתם עד כאן – בשאלות אתם מוזמנים ליצור קשר או לבוא לייעוץ במרפאה.

להשתמע – דר’ שיין.


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:יצירת קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם