שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן מהבטן מסתמן כאחד מהניתוחים הפופולאריים ביותר בכירורגיה הפלסטית. למרות שהאידיאל הוא לדבוק באורח חיים בריא המבוסס על תזונה נכונה ופעילות גופנית, עדיין ישנו שומן טורדני שגם לאיחור אימוץ אורח החיים המומלץ מסרב לעזוב את גופכם.

שאיבת השומן מעניקה לכם את האפשרות ליהנות מפתרון חד פעמי ומהיר באמצעותו ניתן להיפטר מהעודפים שלא ניתן לשרוף. אחד המיתוסים הגדולים סביב ניתוח שאיבת השומן מדבר על כך שהניתוח מחליף דיאטה מאוזנת או פעילות גופנית, אך אין זה כך: מטרת הניתוח היא לעצב את הגוף ולא לגרום לירידה במשקל.

כיום ישנם לא מעט פרסומים על טיפולים, שמטרתם להסיר שומן ללא ניתוח. שימו לב כי שיטות אלו לא מביאות עמן בשורה גדולה, בין היתר מאחר והן מסתכמות בשינויים מינוריים בלבד, לא אחת יש צורך לחזור על סדרת הטיפולים על מנת ליהנות מתוצאות ניכרות יותר והפעולה עצמה מסורבלת וארוכה. אם לא די בכך, לא אחת ישנם סיבוכים העשויים להביא לאישפוז.

על כן, ההמלצה לרוב היא לבחור בנתיב של ניתוח שאיבת שומן מהבטן המתבצע על ידי מומחה בכירורגיה פלסטית, כממוני. כך אתם יכולים להבטיח תוצאה מחמיאה ומתגמלת על בסיס טכניקה ייחודית ומהירה.

ניתוח שאיבת שומן מהבטן

שאיבת השומן אינה באה להחליף אורח חיים בריא

אז מה משפיע על פיזור השומן בגוף האדם? פיזור השומן נקבע על ידי תורשה. בכול הקשור לתורשה – היא זו הקובעת את מספר תאי השומן בגוף וגם את מיקומם, והם נשארים קבועים בגוף מיד לאחר גיל ההתבגרות. לעומת זאת, התזונה אחראית על הפחתת או העלאת כמויות השומן, אך היא אינה יכולה לשלוט במספר התאים ועל מיקומם. המשמעות היא שישנם אזורים שעל פי התורשה יהיה בהם יותר שומן ואזורים בהם יהיה פחות שומן.

חשוב לזכור כי שאיבת השומן אינה באה להחליף בשום פנים ואופן דבקות באורח החיים הבריא. נדמה כי לא באמת צריך להוסיף על החשיבות הרבה שבהנעת הגוף וביצירת צלחת מאוזנת ובריאה בכל ארוחה.

תפקידה של שאיבת השומן הוא להסיר שומנים שלא ניתן להסיר בדרך טבעית – דיאטה וספורט. במקרים אחרים בהם ישנו עור רפוי לדוגמא, ההליך הרפואי שיתבצע יהיה מתיחת בטן, זרועות, ירכיים או פנים ולא שאיבת שומן נקודתית. אחרי ניתוח שאיבת השומן, מה שישפיע על שימור התוצאה הוא רמת התחזוק של הפעילות הגופנית והדיאטה, כמו גם המצב הבריאותי הכללי, איכות וגמישות העור וגיל המטופל.

איך מתבצעת שאיבת השומן?

שאיבת השומן מתבצעת בחדר הניתוח. ישנם מקרים בהם הניתוח יתבצע בהרדמה מלאה, ואילו ישנם מקרים בהם נדרשת הרדמה מקומית בלבד. אני מקפיד להיפגש עם כל מטופל לפני ביצוע הניתוח על מנת לבצע בדיקות מקדימות שיעניקו תמונה בהירה יותר אודות המטופל או המטופלת ובהתאם גם לדרך בה יש לטפל בו. ניתוח שאיבת שומן מהבטן מבצעים דרך חורים קטנים מאד המגיעים לקוטר של עד 5 מ”מ וממוקמים במקומות נסתרים לעין. לפני השאיבה בפועל, אסנין את האזור המיועד בתמיסה המכילה חומרי הרדמה וחומרים המכווצים כלי דם שגורמים להפחתת דימום ולהקלה ממושכת יותר בכאב.

ניתוח שאיבת שומן

מי קהל היעד של שאיבת השומן?

האזורים בהם לרוב מבצעים את ניתוח שאיבת השומן הם אזור הבטן בדגש על קדמת בטן, אזור הסנטר בעת שישנו “סנטר כפול”, מותניים וירכיים. לא אחת ישנם ניתוחים המתבצעים גם באזורים פחות שכיחים כמו השדיים, הירכיים הפנימיות הזרועות ולעתים גם בשוקיים. שאיבת שומן הינה פעולה רפואית שניתן לבצע במטופלים בעלי משקל סביר שמבקשים להיפטר משומנים עודפים הפוגמים אסתטית בחזות הכללית. את הניתוח נהוג לבצע מגיל 18 ומעלה, זאת מאחר ויש להגיע לנקודה בה הסתיימה הגדילה וישנה התייצבות במשקלו הסופי של המטופל.

מי לא מתאים לפורצדורת שאיבת השומן?

לצד אלו המתאימים לניתוח שאיבת השומן, גם ישנם אלו שלא מתאימים. על פי הנחיות משרד הבריאות, ניתן לשאוב עד חמישה ליטרים בלבד של שומן בפעם בודדת. חשוב להבין ולהדגיש כי ניתוח שאיבת השומן אינו ניתוח שמטרתו להביא לירידה דרסטית במשקל, אלא אך ורק לעיצוב הגוף ולחידוד האסתטיקה.

באיזו שיטה כדאי לבצע את השאיבה?

כיום ישנן מספר טכניקות דרכן מבצעים את שאיבת השומן: החל מהניתוח המסורתי והפופולארי ביותר ועד הליכים אחרים המבוססים על רטט חשמלי, שימוש בלייזר ושימוש בחום. לכל שיטה מטבע הדברים יש יתרונות ויש חסרונות. לכל מטופל מתאימה שיטה אחרת בהתאם לציפיות והמטרות מהניתוח, מצבו הרפואי של המטופל, גילו, המשקל שלו וכדומה. על כן, במעמד פגישת ההיכרות יבחנו כל האפשרויות ורק לאחר מכן תותאם גם לכם השיטה היעילה ביותר שתבטיח את שלומכם ואת שביעות רצונכם מניתוח שאיבת שומן מהבטן.

מה צפוי לכם בתהליך ההחלמה?

במרבית המקרים אין כל צורך בחבישה. מיד עם סיום הניתוח, יולבש מחוך תמיכה שאותה יש ללבוש לאורך כשלושה שבועות. במקרים בהם הניתוח בוצע באזורים כמו השוקיים, יש צורך ללבוש גרביים אלסטיות למשך כחודש וחצי או יותר.

בשבועיים הראשונים ייתכנו נפיחות ושטפי דם כשאת התוצאה ניתן לראות כעבור כמה שבועות בצורה הדרגתית ואילו את התוצאה הסופית נראה רק כ-90 ימים מיום הניתוח. ומה לגבי החזרה לשגרה? ניתן יהיה לחזור לעבודה כשבוע לאחר הניתוח, ולפעילות גופנית סדירה לאחר כשלושה שבועות.
חשוב לציין שההחלמה אינה כואבת והתחושה שמתארים המטופלים היא של חבלות יבשות באזורי השאיבה. טיפות אופטלגין מעלימות בדרך כלל כל תחושת אי נוחות או כאב.

שיהיה המון בהצלחה, ד”ר אופיר שיין


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:  יצירת קשר

   יצירת קשר

   מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
   Call Now Button
   נגישות