מתיחת בטן

אם תשאלו מישהו מה הוא היה רוצה לשנות בעצמו מבחינה פיזית, רוב הסיכויים שהתשובה תתחיל ב”הייתי רוצה לשנות את ה..” כלומר, מעטים יהיו אלו שיגידו שהם מרגישים שלמים עם עצמם.

לא מפתיע, אם כן, שבשנים האחרונות עולם הניתוחים הפלסטיים תופס תאוצה, לא רק מבחינת המספרים של המנותחים שהולך ועולה, אלא גם בהקשר של טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות ביצוע מהיר של פרוצדורות ניתוחיות שפעם נחשבו לארוכות ומכאיבות, אך כיום כמעט ואינן מגבילות את המנותחים, זמן ההחלמה מהיר יותר והתוצאות מדויקות יותר.

לצפייה בתמונות של מתיחת בטן – לפני ואחרי

ניתוח מתיחת בטן

אחד מהניתוחים הפופולאריים המתבצעים כיום בתחום הרפואה האסתטית הוא ניתוח מתיחת בטן. נשים רבות לאחר לידה, כמו גם גברים ונשים שהשילו משקל רב, סובלים מהידלדלות של עור הבטן – אימוני ספורט המיועדים לאזור, אינם מסייעים בשינוי או כיווץ של העור המידלדל, כך שבמקרים רבים הפרוצדורה הניתוחית היא הפתרון היחידי לעצב את הבטן בצורה אסתטית ומחמיאה.

בפגישת הייעוץ עם ד”ר אופיר שיין, תוכלו להתוודע לדרך בה מבוצע ניתוח מתיחת בטן, לראות תוצאות של ניתוחים דומים ולהבין כיצד יתבצע הניתוח אצלכם ומה השינוי הצפוי – מוזמנים לקבוע פגישת היכרות עוד היום.

למה הבטן שלי מידלדלת?

אחת התכונות המאפיינות את העור היא הגמישות שלו ויכולתו להימתח ולהתכווץ. לעתים מופעלים על העור לחצים גבוהים, כמו במקרים של היריון או השמנה קיצונית, מה שגורם לו להימתח ללא יכולת חזרה למצבו המקורי.

מדובר במקרים בהם סיבי האלסטין המצויים בעור נקרעים, הם מאבדים את יכולת הגמישות שלהם ולכן גם אינם מסוגלים לחזור לצורתם הטבעית. כך, נוצרים עודפי עור וסימני מתיחה המעידים על כיווצו של העור.

הודות לטכנולוגיות מתקדמות בתחום הכירורגיה הפלסטית, ניתן להתמודד עם אותם שינויים ועודפים בעזרת ניתוח מתיחת הבטן ולהגיע לתוצאות אסתטיות לשביעות רצון המנותח/ת.

לאחר הניתוח תישאר צלקת באזור בו בוצע החתך – ישנם המדמים את הצלקת לזו המתקבלת בעקבות הניתוח הקיסרי חשוב לזכור כי הצלקת מתבהרת ככל שעובר הזמן והתוצאה הסופית אסתטית ומחמיאה.

לצפייה בתמונות של מתיחת בטן – לפני ואחרי

למי מיועד ניתוח למתיחת בטן?

קהל היעד של ניתוח מתיחת בטן מתחלק לשתי קבוצות עיקריות:

 • הקבוצה הראשונה כוללת נשים לאחר לידה – מצד אחד, הן מאושרות מכך שהביאו חיים לעולם, אך מצד שני, מתקשות להסתגל לגזרה החדשה שלא הכירו קודם לכן.בעקבות הלידה העור באזור הבטן נמתח, מה שיוצר, לעיתים קרובות, עודפי עור – אלו, עם הזמן, כשאינם נעלמים למרות הדיאטות והפעילות הספורטיבית, הופכים להיות אצל נשים רבות האזור השנוא בגוף ומגבירים את חוסר שביעות הרצון של האישה מגופה.במהלך ניתוח למתיחת בטן מוסרים עודפי העור הנראים כמו סינר או קפלים באזור הבטן התחתונה, והבטן חוזרת להיות חלקה.

  ההמלצה לנשים לאחר לידה המעוניינות בניתוח למתיחת בטן, היא לעבור אותו רק לאחר שהן סבורות כי תקופת הלידות מאחוריהן.
  הסיבה לכך היא שהיריון נוסף עלול לפגום באופן ישיר בתוצאה האסתטית שהושגה בניתוח. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי אין כל קשר בין ניתוח למתיחת בטן ובין האפשרות להיכנס להריון לאחריו – ניתן ללדת גם לאחר ביצוע הניתוח.

 • הקבוצה השנייה כוללת אנשים שהשילו ממשקלם קילוגרמים רבים. השינוי הוא משמעותי, החל מבחירה באורח חיים בריא ופעלתני, ועד לשינוי הפיזי שנוצר בעקבות הירידה הדרסטית במשקל. אנשים רבים שעשו את השינוי מוצאים את עצמם, לא פעם, מתוסכלים בשל העור הרפוי שנותר כזיכרון למשקל הרב שהורידו.פעמים רבות גם תפריט מאוזן ופעילות גופנית מותאמת לאזורים הסובלים מעור רפוי, לא מצליחים להעלימו, לכן ניתוח למתיחת בטן – האזור העיקרי בו קיימים עודפי עור רפוי – יכול לתת את המענה המושלם.נשים וגברים רבים שעברו ניתוח למתיחת הבטן מציינים את ההליך כסוגר מעגל שנתן להם את האישור הסופי להסתכל במראה ולאהוב את מה שהם רואים לאחר הירידה במשקל.

שאיבת שומן ומתיחת בטן: מה עליכם לדעת?

ישנו הבדל בין הליך שאיבת שומן לבין ניתוחי מתיחת בטן, וכל אחד מהם מתבצע בתנאים אחרים. כאשר קיימים עודפי עור משמעותיים הנראים כמו עור מקופל, ההמלצה תהיה לניתוח מתיחת הבטן.

במקרים אחרים, בהם אין עודפי עור משמעותיים , תתבצע בדיקה שמטרתה לשקף איזו כמות של שומן קיימת והאם ניתן לשאוב אותו באמצעות הליך פשוט יותר שאינו מבוסס על ניתוח.

התאוששות מניתוח מתיחת בטן: התנהגות נבונה להחלמה מהירה

ההחלמה היא חלק משמעותי מאד מההליך הניתוחי, וחשוב להבהירה מראש. בשונה מניתוחים אחרים, לאחר ניתוח מתיחת הבטן יישארו המנותחים עד כשעתיים במחלקת ההתאוששות – זאת על מנת להבטיח התעוררות איטית והרמונית והסתגלות מתאימה.

מיד לאחר מכן, מועברים המנותחים למחלקת האשפוז בה ישהו תחת השגחה. כל עוד אין סיבוכים או אירועים בלתי צפויים, ישוחררו המנותחים כבר ביום שלמחרת וימשיכו בהחלמה בתנאים ביתיים.

לאחר השחרור יש להקפיד על הוראות ההתאוששות. סביר להניח שתחושו בכאבים, נפיחות ואדמומיות באזור – דבר טבעי לחלוטין בתקופה הראשונית שלאחר הניתוח.

ניתן לחזור לפעילות סדירה והדרגתית כמה ימים לאחר הניתוח, כאשר החזרה המלאה לשגרה תתאפשר בין שבועיים עד לארבעה שבועות לאחריו. ההמלצה העיקרית היא להימנע מפעילות פיזית מאומצת.

לאורך חודש לערך על המנותחים להסתובב עם חגורת בטן ייעודית שמטרתה לאפשר לאזור בו בוצע הניתוח להירפא ולמזער סיכויים לדימומים ובצקות.

לאחר הניתוח יתבצעו מספר ביקורות רפואיות על מנת להבטיח את החלמת המטופלים כשורה. במקרים בהם יופיעו תסמינים מדאיגים, כמו נפיחות לא שגרתית, דימומים או חום, יש לדווח עליהם ולהגיע לביקורת מיידית אצל ד”ר אופיר שיין.

החשיבות שבהיכרות עם המטופל לפני הניתוח

פגישת ההיכרות לפני הניתוח, כמו גם פגישת הייעוץ המקדימה, מאפשרת לד”ר אופיר שיין להכיר את המטופל בצורה הטובה ביותר ולהבין מהם צרכיו.

תכנון והכנות לקראת הניתוח הם אחד השלבים המהותיים ביותר, משום שהם מאפשרים לד”ר שיין להימנע מאירועים בלתי צפויים לאורך ההליך.

לכן, המועמדים לניתוח מתבקשים לתת תמונת מצב מקיפה על בריאותם, לספר על מחלות רקע, אם קיימות כאלו, והאם הם נוטלים תרופות באופן קבוע. ככל שהאינפורמציה אודות המטופל תהיה מדויקת יותר, כך ניתן יהיה להפחית סיכונים ולצאת נשכרים מהניתוח.

לצפייה בתמונות של מתיחת בטן – לפני ואחרי

בטן 45 לפני בטן 45 אחרי

לתמונות נוספות ומידע אשמח אם תכנסי לדף הלפני / אחרי או לבלוג


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:



  יצירת קשר

   יצירת קשר

   מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם




   Call Now Button
   נגישות