ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הינו אחד הפופלריים ביותר בישראל.

לרוב מדובר בשתי אוכלוסיות המועמדות לעבור ניתוח מתיחת בטן. נשים וגברים שירדו עשרות קילוגרם במשקלם ונשים אחרי לידות מרובות.

כידוע לכולנו לעור יש תכונות אלסטיות המסייעות לו להתכווץ. במקרה של מתיחה אגרסיבית כמו בהריון מתקדם או בהשמנה קשה סיבי האלסטין נקרעים והעור מאבד את היכולת להתכווץ חזרה לצורתו המקורית. או אז אנו נותרים עם עודפי עור משמעותיים סביב הטבור ובקפל שמעל הערווה. כולנו מכירים גם את סימני המתיחה הנלווים לתהליך זה. גם היום, למרות התקדמות טכנולוגית מרשימה בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטיקה אין לנו שום פתרון מוכח לתיקון עודפי העור וסימני המתיחה מלבד כריתתם עם ניתוח מתיחת בטן.

ניתוח מתיחת בטן לרוב ישאיר צלקת נסתרת בתוך קו התחתונים וצלקת עדינה מאוד מסביב לטבור. במקרים בהם קיימת חולשה משמעותית של דופן הבטן ניתן להוסיף הידוק חוטי של הדופן בהתאמה אישית לכל מטופלת. ניתן גם לתקן בקע טבורי בהתאם לצורך.

ניתוח זה ידוע כניתוח שמשנה דרמטית את איכות החיים של העוברות אותו וגם הוא – בניגוד למקובל אינו כואב אלא מעט מגביל וגורם לתחושת הידוק שחולפת כעבור שבוע עד 10 ימים מהניתוח.

לד”ר שיין טכניקה ייחודית הפותרת את המטופלת מהצורך בהכנסת נקז ברוב רובם של המקרים. תפקידו של הנקז לנקז החוצה את הנוזלים שנאגרים בחלל מתחת לעור הבטן. באמצעות טכניקה המשלבת שאיבת שומן ותפרי הידוק ם מיוחדים מקטיני את החלל עד למינימום ובכך מייתרים את השימוש בנקז.

לעיתים ניתן לתקן גם בקע טבורי במהלך הניתוח – בקע טבורי מתאפיין בטבור בולט וכדורי המודגש עוד יותר במאמץ או בעת עלייה בלחץ התוך בטני. ניתן לעיתים קרובות לקבל סבסוד צולב מחברות הביטוח לטובת תיקון בקע טבורי בעת ניתוח מתיחת בטן. בתלות באיכות פוליסת ביטוח הבריאות שבבעלותך.

נשים רבות ואף גברים מגיעים אלי לייעוץ בשאלה של שאיבת שומן מהבטן וזה המקום להסביר – במידה וקיימים עודפי עור כלומר עור משתפל ומקופל אזי שאיבת שומן ככל הנראה לא תתרום למראה הבטן ונזדקק לניתוח מתיחת בטן. במידה ואין עודפי עור משמעותיים ניתן לבצע בדיקה פשוטה שתבהיר לך כמה שומן קיים והאם ניתן לשאוב אותו – צביטת איזור קטן בבטן התחתונה. אם העובי הנצבט הינו מעל 2 ס”מ אז בהחלט ניתן לקבל שיפור ניכר באמצעות שאיבת שומן.

בתמונה העליונה ניתן לראות מטופלת המתאימה לשאיבת שומן בלבד על פי מבחן הצביטה ואיכות העור.
בתמונות התחתונות ניתן לראות מטופלת לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן.

ניתוח מתיחת בטן

בטן 45 לפני בטן 45 אחרי

לתמונות נוספות ומידע אשמח אם תכנסי לדף הלפני / אחרי או לבלוג


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:יצירת קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם