מבחן התוצאה: מתי רואים תוצאות של ניתוח אף?

מבחן התוצאה: מתי רואים תוצאות של ניתוח אף?

אלפי ניתוחי אף מבוצעים בשנה בישראל. לצד אלה שאוזרים את האומץ ולוקחים את החלום צעד אחד קדימה, יש עוד כמה עשרות אלפי אנשים שחולמים על שינוי ונמצאים בתהליך של בירור לגבי הליך של ניתוח אף.

מקובל לנתח ניתוחי אף החל מגיל 18 אם כי במקרים נדירים בהם המצוקה ניכרת ויש הסכמה של ההורים ניתן לשקול ביצוע ניתוח אף החל מגיל 16. זכור לי מקרה של מנותח שניתחתי בגיל 74 ואמר לי שבגלל אילוצי חיים שונים נמנע מלהתנתח קודם לכן למרות שהיה זה חלום שלו מגיל 18…

על הניתוח עצמו

ניתוח האף הוא ניתוח קל יחסית לביצוע, אינו מלווה בכאבים ובדרך כלל השינוי נראה כבר לעין לאחר הורדת הגבס בתום השבוע הראשון מהניתוח. עם זאת עלי לציין שרק בחלוף שנה מהניתוח עצמו נראה את התוצאה הסופית משום שבמהלך שנה זו הרקמות עדיין נמצאות בתהליך החלמה. בניגוד למקובל לחשוב ניתוח אף לא מערב רק רקמות גרמיות כגון עצם או סחוס אלא גם ריריות וכמובן עור. בין כל אלה יש מערכת יחסים מאוד מורכבת וכל אחד ממרכיביה עשוי להשפיע על התוצאה הסופית. בדרך כלל לעור ולריריות לוקח כשנה עד שנה וחצי להגיע לתצורתן הסופית ומכאן התשובה לשאלה שלמעלה. לפיכך עליכם לגלות סבלנות.

מה קורה אחרי הניתוח?

מיד בסוף הניתוח עשויות להתפתח בצקות מתחת וסביב הגבס ואף להופיע “פנסים” כחולים (שטפי דם) מתחת לעיניים. אין דרך לדעת מי יפתח בצקת או “פנס” כחול. בדרך כלל הבצקת המשמעותית והצבע הכחול נספגים תוך כעשרה ימים מהניתוח. ניתן להסתיר את הכחול עם מייקאפ ויש כדורים טבעיים בשם “ארניקה מונטנה” שידועים כמזרזים ספיגה של סימני כחולים ובצקת.

בחודש הראשון שאחרי ניתוח מקובל להמנע מחשיפת הפנים לשמש, אני ממליץ לא לבצע פעילות גופנית מאומצת שעשויה לחשוף אותנו לחבלה (הרקמות עדיין רכות מדי ועשויות לשנות צורה בעקבות חבלה עדינה). אמליץ לפיכך לא להניח משקפי שמש או משקפיים אחרים באותו פרק זמן וכמובן להשתמש בספריי מי מלח על מנת לנקות את דרכי האוויר.

הניתוח מותאם לרצונכם

אחת הדרכים שלי כמנתח לדעת שמטופלים ומטופלות שלי שעברו ניתוח אף וההליך אכן הצליח היא כאשר הם עוברים ברחוב ואנשים שהם מכירים אומרים להם: וואו, את/ה נראה מעולה, מה עשית? רזית? אולי שינית את התספורת? כלומר, כאשר לא מצביעים על האף כגורם המרכזי לשינוי, אני יודע שהעבודה נעשתה בצורה הטובה ביותר וכי התוצאה טבעית. לעיתים רחוקות אני פוגש מטופלות (או מטופלים) שמעוניינות לשמוע אחרי הניתוח את המשפט –  וואו, איזה ניתוח אף מהמם עשו לך, על זה נאמר “על טעם ועל ריח אין להתווכח”. אני כאן בתור נותן שירות ומטרתי להגשים את החלומות שלכן בצורה המדויקת והמקצועית ביותר. לא תמיד ניתן להעניק לך או לך את התוצאה המבוקשת אך תמיד נעשה מאמץ להבין יחד באיזה אף אתם מעוניינים (תמונות של אחרים מאוד יכולות לעזור) ולהבין מה ניתן ומה לא ניתן לקבל באמצעות ניתוח. חשוב לזכור שלכל אחד ואחת מאיתנו מראה פנים שונה ומבנה אף הייחודי רק לנו ולכן הניתוח מתבצע בהתאם לנתונים הפיזיולוגיים הקיימים ולא לפי תבנית כזו או אחרת. נושא זה של תיאום ציפיות לפני הניתוח חשוב מעין כמוהו, בעיני.

 

מעוניין לקבל עוד מידע על ניתוח אף?

השאיר/י את הפרטים שלך ואשמח להזמין אותך לפגישת ייעוץ מסודרת ומקצועית אצלי במרפאה.

שלכם, דר’ שיין.

 


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:  יצירת קשר

   יצירת קשר

   מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
   Call Now Button
   נגישות