ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית

נשים רבות המגיעות אלי למרפאה למטרת הגדלת חזה מעוניינות לדעת האם ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית ואם כן מה עדיף? ניתוח בהרדמה כללית או ניתוח בהרדמה מקומית. במאמר זה אסביר קמעה אודות סוגי ההרדמה וחשיבותו  הגדולה של הרופא המרדים.

ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית

קצת אודות הרדמה

הרדמה היא מצב הכרתי ופיזיולוגי שבו המטרה של חומר ההרדמה המוזרק על ידי רופא מרדים היא להוביל לבידוד הכאב ובידוד תחושת הפחד והרתיעה של המטופלת. כיום, יש אפשרות לבצע ניתוח הגדלת חזה בהרדמה כללית, פעולה אשר מצריכה לעיתים בדיקות דם, א.ק.ג ושיקוף ריאות או הרדמה מקומית עם טשטוש. ההחלטה הסופית תהיה של ד”ר שיין וזאת לאחר שהוא לקחת בחשבון את בקשותיה של המטופלת,מצבה הבריאותי וחוות דעתו המקצועית של הרופא המרדים.

הרדמה כללית – ניתוח הגדלת חזה

הרדמה כללית נפוצה מאוד בניתוחים אך יש בה סיכונים בדיוק כמו אלו הקיימים בכל פרוצדורה פולשנית. “הפופולאריות” שלה נובעת מכך שאנשים אינם מעוניינים לזכור דבר מהניתוח עצמו וסוג זה של הרדמה מצליח לקלוע היישר למטרה. בנוסף, מדי שנה טכניקות ההרדמה וחומרי ההרדמה משתכללים.

לחצו לתמונות של הגדלת חזה לפני ואחרי.

אמנם קיימים סיכונים שונים בהרדמה כללית כמו למשל התעוררות תחת הרדמה ופגיעה באיברים כתוצאה מחומר ההרדמה, תגובה אלרגית, ירידה בלחץ דם ותופעות נוספות, אך שכיחות הסיכונים יורדת ככל שהרופא המרדים הוא רופא מיומן בעל ותק רב שנים. הרופאים המרדימים אותם בוחר בקפידה ד”ר שיין הם רופאים  מיומנים ומנוסים, דבר שמפחית את ההסתברות למקרים בעייתיים בעת הרדמה למינימום. דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון באם מחליטים לעבור ניתוח הגדלת חזה בהרדמה כללית הם תופעות לוואי שונות השכיחות עד 24 שעות לאחר ההתעוררות מההרדמה הכללית, תופעות כמו למשל הקאות ובחילות, כאבי שרירים, כאבים בגרון, טשטוש וסחרחורות.

דברים שחשוב לדעת הם שאין מניעה מהרדמה כללית בחולי לב. כמו כן אין מניעה מלבצע הרדמה כללית בחולי סכרת, אך חשוב להגיע לניתוח במצב בו הסכרת מאוזנת. הרופא המרדים תמיד יהיה לאורך כל הפרוצדורה. באם הוחלט על הרדמה כללית חשוב להימנע מעישון כ- 36 עד 48 שעות לפני הניתוח ו- 6 שעות לפני הניתוח יש להימנע מלעיסת מסטיק ומאכילה. שעתיים לפני הניתוח יש להימנע משתייה.תמיד תהיה פגישה עם הרופא המרדים טרם ההרדמה.

הרדמה מקומית בעת ניתוח הגדלת חזה

יש סוגים שונים של הרדמה מקומית. כאשר מדובר בניתוח הגדלת חזה ההרדמה הנפוצה היא הרדמה מקומית עם טשטוש. כאן מדובר על הרדמה מקומית המשולבת עם טשטוש הכרתי, דבר שמוביל לדיכוי אותם קולטנים שאחראים על תחושת הכאב באיזור. בנוסף להרדמה המקומית, זריקת הטשטוש תשפיע על המצב ההכרתי של המטופלת והיא לא תרגיש שהיא בניתוח. ההרדמה המקומית נחשבית הרדמה פשוטה וקלה יותר וזמן ההתאוששות ממנה הוא קצר.

ההחלטה של ד”ר שיין באם לבחור לעשות ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית או הרדמה כללית, מתבססת על  חוות הדעת של רופא מרדים מיומן. הרופא המרדים הוא זה שיקבע את סוג ההרדמה המתאים ביותר לאותה מטופלת,מהם חומרי ההרדמה בהם יש להשתמש ומהם המינונים המתאימים לאותה מטופלת. בהצלחה!

באותו נושא אולי יעניין אתכם:


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:יצירת קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
Call Now Button
נגישות