ניתוח הרמת חזה: דעו מה הם הסיבוכים האפשריים

ניתוח הרמת חזה: דעו מה הם הסיבוכים האפשריים

מהם הסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח הרמת חזה?

בשנים האחרונות נשים רבות מעוניינות לבצע ניתוח הרמת חזה על מנת לשפר את הדימוי הנשי שלהן. למרות העובדה כי ניתוח זה הינו הליך אסתטי הוא עדיין הליך רפואי לכל דבר ובהחלט כרוך בסיכונים וחשוב שתדעי זאת. 

בהקשר לכך, אני נשאל על ידי נשים רבות את השאלה הבאה:

שלום דר’ שיין, זמן רב שאני רוצה לבצע ניתוח להרמת החזה שלי ואני חוששת אם יש סיכונים שיכולים לקרות לאחר הניתוח. תוכל לציין בבקשה אם יש כאלה ומה הסיכוי שהם יקרו? 

ראשית, אציין ואומר שלמרות שניתוח הרמת חזה אינו ניתוח מסוכן, הוא עדיין הליך רפואי הכרוך בסיכונים מסוימים וחשוב שתדעי אותם לפני. במאמר זה אגע בסיבוכים שכיחים בלבד. בנוסף, חשוב לציין שבמהלך הייעוץ נעבור יחד על טופס ההסכמה מדעת המכיל בתוכו את כל מגוון תופעות הלוואי והסיבוכים השכיחים והנדירים של ניתוח הרמת חזה.

להלן הסיבוכים השכיחים יותר, חשוב לציין ש 95% מהניתוחים מסתיימים בהצלחה מרובה:

נמק בעטרה או בפטמות:

אחד הסיבוכים הנדירים ביותר והקשים ביותר הוא התפתחות נמק בעטרה או בפטמה או בשתיהן. הסיבוך הזה שכיח יותר בקרב נשים המעשנות באופן תדיר, בקרב נשים שסובלות מבעיות בכלי הדם ובקרב נשים בעלות חזה גדול במיוחד. סיבוך זה עלול לחייב ניתוח לשחזור העטרה והפטמה שנפגעו בנמק. פטמה משוחזרת היא נטולת תחושה, ואי־אפשר להניק באמצעותה. זו הסיבה העיקרית שבגללה נשים מעשנות מתחייבות להפסיק לעשן חודש לפני וחודש אחרי הניתוח..

צניחה מהירה של השדיים:

לאחר הניתוח תיתכן צניחה מהירה של השדיים, אך חשוב לומר כי התאמת הניתוח למאפיינים הביולוגיים של המנותחת ושימוש נכון בחזיות לאחר הניתוח יקטינו את הסיכון. במקרה הצורך, יבוצע ניתוח הרמת חזה שוב בחלוף שנה מלאה מהניתוח המקורי.

דימום, שטפי דם וזיהומים:

לאחר הניתוח יכולים להיות דימום מסיבי, זיהומים, שטפי דם, נפיחות באזור הניתוח וגם פצעים שאינם מחלימים במקום שנותח. בכל מקרה של ספק לגבי אלה יש לפנות לרופא המנתח.

אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה:

לאחר הניתוח תיתכן אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה. לרוב, מקרה זה יעבור בתוך זמן קצר והתחושה הרגילה תחזור כמה חודשים לאחר הניתוח.

צלקות:

ברוב ניתוחי הרמת החזה ישנן צלקות כתוצאה מהניתוח. לרוב, הן הולכות ומטשטשות בהדרגה. בהרמת חזה קלה תהיה לרוב רק צלקת אחת מסביב לעטרת הפטמה ובהרמת חזה משמעותית יותר תהיה גם צלקת במורד החזה. חשוב לי להדגיש שאינני מבצע צלקת עוגן (רוחבית) בתחתית השד. אני חושב שזו צלקת שפוגעת במראה השד. עוד חשוב לציין כי מעשנות סובלות יותר באופן כזה שהצלקות שלהן בדרך כלל גדולות יותר, רחבות יותר ובולטות יותר.

א-סימטריה:

אין אפשרות להגיע לתוצאה זהה בשני הצדדים ועלולים להיות הבדלי גודל וגובה בין השדיים שאינם תלויים בטכניקת הניתוח. חייב לציין שהשאיפה שלי היא תמיד לתת סימטריה מושלמת אבל הגוף זוכר… ואין לאף אחד מאיתנו סימטריה מלאה בגוף.

פגיעה ביכולת ההנקה:

זה בעצם אינו סיבוך אלא תופעת לוואי של הטכניקה הניתוחית. סיבוך זה נדיר וברוב המקרים נשים אשר עוברות ניתוח הרמת חזה יכולות להניק, אך יש לקחת בחשבון את התוצאה הזו, בייחוד אם את עדיין לפני לידה.

מעוניינת לשאול שאלות נוספות? את מוזמנת לפנות אליי לקבל ייעוץ מסודר.

בהצלחה, דר’ שיין.


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:  יצירת קשר

   יצירת קשר

   מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
   Call Now Button
   נגישות