ניתוח הגדלת חזה: מהם הסיבוכים האפשריים?

סיבוכים אפשריים לאחר ניתוח הגדלת חזה:

בשנים האחרונות ניתוח הגדלת החזה הפך למאוד פופולרי בקרב נשים רבות המעוניינות לשפר את מראה החזה שלהן. בקשר ישיר עם כך רמת הניתוחים והטכנולוגיה איתה מבצעים את הניתוח השתפרו לרמה גבוה ולרמת דיוק מירבית. למרות זאת, חשוב לדעת כי יש סיבוכים אשר יכולים להתרחש לאחר הניתוח.

בהקשר לכך, אני נשאל על ידי נשים רבות את השאלה הבאה:

שלום דר’ שיין, אני מעוניינת לעבור ניתוח הגדלת חזה ואני מאוד חוששת מהסיבוכים האפשריים. תוכל לציין בבקשה אם יכולים להיות כאלה? 

ראשית, אציין ואומר כי למרות שרמת המנתחים והטכנולוגיה השתפרו מאוד בשנים האחרונות כמובן שלאחר הניתוח יכולים להיות סיבוכים. אוסיף ואומר שלמרות שניתוח הגדלת חזה לא נחשב ניתוח מסוכן או מסובך במיוחד הוא עדיין הליך רפואי לכל דבר והוא בהחלט כרוך בסיבוכים וחשוב להיות מודעים אליהם. כאן אגע בסיבוכים שכיחים בלבד. כמובן שבמהלך היעוץ נעבור יחד על טופס ההסכמה מדעת המכיל בתוכו את כל מגוון תופעות הלוואי והסיבוכים השכיחים והנדירים של ניתוח הגדלת חזה.

להלן הסיבוכים האפשריים:

התקשות קופסית השד:

הסיבוך הנפוץ ביותר בעקבות ניתוח הגדלת חזה הינו התקשות או התכווצות של קופסית השד, כלומר של מעטפת השתל. התחושה הזאת נגרמת משום שהגוף יוצר מעטפת מסביב לשתל – כמו מסביב לכל גוף זר שחודר לתוכו. המעטפת הזאת עלולה להתעבות, להתקשות או להתכווץ. התוצאה עלולה להיות התקשות של השד, תחושת אי־נוחות ואף שינוי צורה של השד. התקשות של השד עלולה להופיע זמן קצר לאחר הניתוח או חודשים רבים אחריו. בעיה זו הינה תופעה נורמלית שבדרך כלל אינה מהווה בעיה, אך לעיתים רחוקות במקרים של התקשות חמורה יתכן שנזדקק להתערבות כירורגית. יש מקרים בהם ניתן לטפל תרופתית. אם את חוששת שנוצרה אצלך התקשות קופסית עליך להגיע אלי או למנתח שלך ולהבדק.

הפרעת תחושה בשדיים:

נשים רבות מתלוננות שלאחר ניתוח להגדלת חזה משתנה התחושה בשדיים, במיוחד בפטמות ובאיזור שסביב החתכים שדרכם הוכנסו השתלים. השינוי עשוי לנוע בין אובדן של התחושה לבין רגישות יתר. בדרך כלל מדובר בתופעה שחולפת מאליה בתוך כמה חודשים, והתחושות חוזרות להיות כפי שהיו לפני הניתוח.

פעירת החתך הניתוחי:

מונח המתייחס לבעיה אפשרית בריפוי הפצע, כמו פתיחה של שולי הפצע ועד למצב בו נוצרת חשיפה של השתל ונוצר צורך להוציא אותו. במקרה של הוצאת השתלים, יש להמתין 6 חודשים לפחות לפני ששוקלים לבצע את הניתוח מחדש. בדרך כלל פעירת שולי החתך הניתוחי תקרה רק במצבי קיצון כלומר אצל נשים שנמצאות בקבוצת סיכון לבעיות ריפוי פצע כגון סכרתיות, מעשנות כבדות, סובלות מעודף משקל קיצוני או כאלו שבחרו גודל שתל גדול משמעותית מהמומלץ.

דימום:

דימום בחלל השד הגורם בדרך כלל לנפיחות חד צדדית בשד היכול להתרחש לאחר הניתוח. מצב זה קורה לרוב במהלך 12 השעות שלאחר הניתוח, אך ייתכן גם בשלב מאוחר יותר. אם סיבוך זה מתקיים המטופלת תיכנס שוב אל חדר הניתוח, בהרדמה כללית. במהלך ניתוח זה הרופא מוציא את השתלים, מוצא את מקור הדימום, מפנה את קרישי הדם ועוצר את הדימום. לרוב, השתלים יוחזרו גם למקומם.

זיהום:

אם לאחר הניתוח נצפית עלייה בחום הגוף של המטופלת ולצד זה ישנם תסמיני זיהום כמו אודם או כאב באזור הניתוח – מיד עולה החשד לזיהום מקומי ויש לפנות ללא דיחוי לרופא המנתח. חשוב לציין כי סיבוך זה נדיר מאוד מכיוון שהמטופלות נוטלות לפני הניתוח אנטיביוטיקה שמשמשת כתרופה מונעת לזיהום.

דליפה:

דליפה של השתלים הינה אירוע נדיר בשתלים המודרניים, אך למרות זאת יש מנתחים שממליצים להחליף את שתלי הסיליקון מדי 10-15 שנים. בדרך כלל, אין צורך בכך וניתן להישאר רגועות ולבדוק אם יש דליפה באמצעות בדיקה תקופתית שתיערך אחת לשנה או שנתיים באמצעות אולטרסאונד או MRI.

יש לך שאלות נוספות? את מוזמנת לפנות אליי לקבל ייעוץ מסודר.

בהצלחה, דר’ שיין.


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:יצירת קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
Call Now Button
נגישות