איך מתבצעת שאיבת שומן?

שאיבת שומן הינה הניתוח השלישי בשכיחותו בישראל לשנת 2019. נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כולם ניגשים לבצע את הניתוח הנהדר הזה. הרבה פונים אלי ומסתקרנים לגבי אופן ביצוע הניתוח ולכן החלטתי לעשות לכם סדר.

שאיבת שומן הינה פעולה ניתוחית שיכולה להעשות במרפאה או בחדר ניתוח. אם היא מתבצעת במרפאה היא תתבצע בהרדמה מקומית ואז נפח השאיבה יהיה קטן יחסית – סביב 300 סמ”ק בלבד, על פי הנחיות משרד הבריאות. אם שאיבת השומן תתבצע בחדר הניתוח נוכל לשאוב שם עד 5 ליטר של שומן בפעם אחת. לא נוכל לשאוב מעל 5 ליטרים בשל מגבלות משרד הבריאות. בדרך כלל מקובל לבצע את שאיבת השומן בהרדמה כללית. שאיבת השומן תתבצע על ידי החדרת צינורית ארוכה הקרויה קנולה שבקצה של יש חרירים בגדלים ובצורות שונים. רוחב הקנולות נע בין 2 ל 5 מ”מ לכן גם הצלקת החיצונית על פני העור תהיה קטנה בהתאם ובעצם אנחנו אומרים שהניתוח מבוצע ללא צלקות (את הצלקות נחביא במקומות מוסתרים). לפני שאיבת השומן באמצעות הקנולה נחדיר לאיזור שאותו אנחנו רוצים לשאוב תמיסה המכילה הרדמה מקומית להפחתת הכאבים, אדרנלין לכווץ כלי דם להפחתת הדימום ולפעמים חומרים נוספים.

יש עזרים לשאיבה – מקובל להשתמש ברטט, בגלי רדיו, באולטראסאונד ובלייזר. לכל טכניקה יש יתרונות וחסרונות ואני מומחה בשימוש בכל סוגי הטכניקות אך מעדיף לרוב את הפשוט והטוב שמאפשר לי שליטה מושלמת על התוצאה משום שבסופו של יום – התוצאה תלויה ביכולות המנתח ובאיכות העור של המנותח ופחות בטכניקה שמשתמשים בה.

בניגוד למקובל לחשוב, שאיבת שומן אינה ניתוח כואב. ההחלמה קצרה יחסית וניתן לחזור לפעילות יומיומית כבר למחרת הניתוח. פעילות גופנית מלאה תמתין עד שיחלפו כשבועיים מהשאיבה. אני ממליץ להשתמש במחוך או בגד גוף על מנת לזרז את תהליך ההחלמה ולעיתים ממליץ גם על עיסוי לימפטי ידני או מכני.

מומחה בכירורגיה פלסטית הינו המנתח העיקרי שרשאי לשאוב שומן במדינת ישראל, אך גם לכירורג כללי ורופא עור יש הרשאה ממשרד הבריאות לבצע את העפולות הללו. אני ממליץ על מנתחים פלסטיים משום שליבת עיסוקם היא האסתטיקה והרקמה הרכה והם גם אלו שיטפלו בסיבוכים כאלה ואחרים של שאיבות שומן אם יגיעו לאשפוז בבית החולים.

ניתן לשאוב בערך כל מקום בגוף; החל מהלחיים והצוואר, דרך הזרועות, החזה, הבטן, גב עליון ותחתון, ישבן, ירכיים ואף שוקיים וקרסוליים. בידיים שלי שאיבת שומן הינה ניתוח מתגמל מאוד ומשנה חיים. מיד כשסיימתי לנתח אני רואה את התוצאה הסופית אבל המנותח/ת יראו את התוצאה הסופית רק בחלוף 3 עד 6 חודשים מהפעולה כי רק אז יספגו כל הבצקות. כמובן שמיד אחרי השאיבה נראה כבר שינוי משמעותי אבל הוא ילך וישתפר בפרק הזמן שציינתי.

חשוב לי לציין שלא כולם מתאימים לשאיבת שומן. לעיתים יש אנשים שיש להם עודפי עור שמצריכים כריתה ולעיתים איכות העור היא כזו שלא מצדיקה שאיבה בלבד. לפני שנבצע ניתוח שאיבת שומן נרצה להיות יציבים במשקל למשך כשלושה חודשים לפחות. שאיבת שומן אינה ניתוח שמיועד להרזיה אל ניתוח מעצב בלבד.


רוצה לקבל מידע נוסף על התהליך?

ליצירת קשר עם ד"ר שיין:יצירת קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
Call Now Button
נגישות