אודות

“תהיה מי שתהיה, ותעשה מה שתעשה, כשאתה באמת רוצה משהו, זה מפני שהמשאלה הזו מקורה בנשמתו של היקום.
זו היא השליחות שלך על פני האדמה”
 –  פאולו קאולו.

המפגש הראשון שלי עם עולם הכירורגיה הפלסטית היה כשהייתי נער צעיר, בניסוי שהשתבש במעבדת הכימיה בביה”ס התיכון למדעים ואומנויות של העמותה למצוינות בחינוך בירושלים, שם למדתי.

הכוויה הייתה קשה והצריכה טיפול ממושך במחלקת כירורגיה פלסטית בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים. היא הייתה כל כך קשה שנאלצתי לכסות את היד הפצועה בכפפה. אבל משהו ניצת בי כשהייתה לי ההזדמנות להכיר את העולם הזה, וכבר אז ידעתי שאת הכפפה הרפואית אחליף בכפפת מנתחים.

הידיעה שאהיה רופא ליוותה אותי מגיל צעיר והיה לי ברור שאבחר במסלול של כירורגיה פלסטית, גם בשל החוויה הכואבת על בשרי וגם משום שעם הרצון העז לעזור לאחרים, יש בי אהבה גדולה לאמנות ולאסתטיקה –  יחדיו הם משתלבים בצורה מושלמת בכירורגיה הפלסטית אסתטית.

את טבילת האש הראשונה שלי כרופא, עשיתי בצבא, כרופא הגדודי הראשון של גדוד הסיור של גולני. בפעילויות הצבאיות בהן השתתפנו, נאלצתי לצערי, לטפל בלא מעט פצועים בשטח, פעמים רבות תחת אש.

בצבא גם קיבלתי הזדמנויות לצמוח ולגדול, זכיתי לשקוד על פיתוח תורת הטיפול בנפגעי חומרי לוחמה כימיים.

תפקיד זה כלל, בין השאר, ריכוז עבודת מחקר מול האמריקאים, פיתוח שיטות ותכשירים לטיפול בכוויות מגז חרדל ואחריות לחניכה ומוכנות של בתי החולים בישראל לטיפול בנפגעי חל”ך. 

שימשתי גם כראש המדור להדרכת טראומה באקדמיה לרפואה צבאית, ובמסגרת התפקיד לימדתי וחנכתי עשרות רופאים, פרמדיקים וחובשים את תורת הטיפול הרפואי בנפגעי מלחמה.

את התמחותי בנושא כירורגיה פלסטית ואסתטית בחרתי לעשות במרכז הרפואי אסף הרופא לצד גדולי הפלסטיקאים בארץ.

במהלך השנים הייתי שותף פעיל בכתיבתם של עשרות מאמרים בתחום הכירורגיה הפלסטית האסתטית והמשחזרת.

הזכייה המרגשת בפרס קפלן היוקרתי הייתה, מבחינתי, אות לכך שאני בדרך הנכונה לי, שעלי להמשיך לשקוד ולהתחייב למחקר ולהתפתחות אישית ומקצועית בעבודתי ובחיי.

עם סיום ההתמחות בחרתי להשקיע בתחום עליו חלמתי, שמכיל בתוכו את השילוב המנצח בין אומנות ורפואה, מצוינות ומחויבות – כירורגיה פלסטית אסתטית.

חיפשתי מקום בו אוכל להשתלב ולפעול במקצועיות ובמצוינות שהן נר לרגליי, והצטרפתי לקבוצת המנתחים בראשותו של דר’ דב קליין, מבכירי הפלסטיקאים בעולם.

באפריל 2015 רעדה האדמה בנפאל, למרגלות ההימלאיה, כשקיבלתי את הטלפון בבקשה להצטרף למשלחת צה”ל שנשלחה לסייע לנפגעי רעידת האדמה – לא היססתי לשנייה.

זו הייתה חוויה מלמדת ומחנכת, כפלסטיקאי היחיד במשלחת טיפלתי בעשרות מפצועי רעידת האדמה וניתחתי מעל ל-20 ניתוחים משחזרים מורכבים באוהל חדר הניתוח של בית החולים הצבאי הישראלי, שהוקם בקטמנדו הבירה.

במהלך שהותי שם זכיתי לחנוך ולקדם פלסטיקאית מקומית צעירה שצברה ממש שם, באוהל הניתוחים, את ניסיונה המעשי הראשון כמומחית כירורגיה פלסטית (בתמונה דר’ שיין והקולגה מנתחים בחדר הניתוח המאולתר בבי”ח הצבאי בקטמנדו).

זו הייתה תקופה לא קלה, התגעגעתי למשפחה ולילדים שלי שנשארו בארץ, אבל בו בזמן הרגשתי גאה וחשתי תחושת שליחות – הגאווה הלאומית והידיעה שתרמתי ככל יכולתי כדי לעזור ולהציל ולפעול למען הפצועים הנפאליים.


דר’ שיין הינו מנתח פלסטי החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית
וה
עמותה הישראלית לפלסטיקאים העוסקים בכירורגיה אסתטית ובעל תואר במנהל מערכות בריאות של ביה”ס למנהל עסקים של אוניברסיטת בן גוריון.

כחלק מחזונו בתחום העשרת הידע והחינוך הוא מעביר הרצאות, סדנאות וכנסים בתחומי הכירורגיה הפלסטית והאסתטיקה לעשרות רופאים, צוותי סיעוד וקוסמטיקאיות רפואיות.

בין תפקידיו הרבים גם חברות קבועה בועדת הערר העליונה של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית והוא משמש כיועץ ואחראי מטעם האיגוד על איסוף המידע הארצי בנוגע ללימפומה הקשורה לשתלי שד (BI-ALCL).

בקליניקה של ד”ר אופיר שיין תמצאו את השירותים הבאים:

 

יצירת קשר

    יצירת קשר

    מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם
    Call Now Button
    נגישות